Mobilní domy nejčastěji vidíme jako dlouhé, krabice obložené hliníkovými profily lamelami. Pokud navíc mají sedlovou střech je často pokrytá lehkou plechovou krytinou. Dole, na čelní stěně vídáváme i tažné zařízení, o jehož konstrukci nepochybujeme, je rovněž ocelová. A díky kolečku uprostřed domku tušíme, že pod celým mobilním domkem, se rozprostírá poměrně masivní ocelový rám, který zajišťuje tuhost domku a zabraňuje tak škodám při převozu. Nic nenasvědčuje tomu, že se ve skutečnosti jedná o dřevostavbu.
Ano, o dřevostavbu. Tyto mobilní domy jsou dřevěné. Tedy ne úplně, ale ta základní nosná kostra je opravdu vyrobena z dřevěných trámků a latí. Stavba začíná stavbou podlahy. Dřevěný rám, který je z dolní i horní části zpevněn dřevotřískovými deskami. A prostor mezi těmi deskami je bohatě vyplněn PUR pěnou. V rozích i v místech budoucích dveří a oken a také tam, kde je to vyžadováno, z důvodu pevnosti konstrukce, jsou umístěny svislé sloupky. Na ně navazují vodorovné příčky. Tato základní konstrukce vytváří dohromady 3D kostru. Mezery mezi konstrukčními prvky opět vyplňuje PUR pěna. Z venku desky z dřevotřísky, zevnitř sádrokarton. Po něj se ještě umístí rozvody elektřiny, teplé i studené vody a také plynu, pokud se s ním počítá pro napájení některých spotřebičů nebo topení.
Dál už se konstrukce mobilheimu neliší od klasické dřevostavby. Na fasádu se použijí aluminiové profily, nebo také, čím dál populárnější palubky ze sibiřského modřínu. Příčky v interiéru, které od sebe oddělují jednotlivé místnosti, jsou vyrobeny ze sádrokartonu se zvukovou izolací. Na podlahy se používá kvalitní plovoucí podlaha, nebo dlažba v místech, kde hrozí zvýšená vlhkost. To je kuchyně a koupelna. Skříně jsou vesměs všude integrované do konstrukce mobilního domu. Jsou vyrobeny z dřevěné rámové konstrukce a odlehčené překližky. Styl, barvu a design dotváří použité dřevěné dýhy. Jak je vidět, mobilní dům je opravdu skoro celý ze dřeva.