1. Neupínejte se na ni
Mnoho lidí dělá tu chybu, že se na dovolenou upírá jako na období, kdy zázračně bude všechno fajn a v pohodě. Nebude. Pokud máte ve vztahu problémy, společně strávený čas v cizím prostředí, bez šance na útěk, je spíše umocní. Neznámé místo, cizí kuchyně, cizí lidé, stres, to všechno přispívá k tomu, že se na dovolené hádají i lidé, co jsou normálně v pohodě, natožpak ti, kdo jsou i doma na hraně rozchodu. Takže nepočítejte s tím, že váš protějšek v Itálii nebo na riviéře zázračně přestane nadávat, rozhodne se hubnout a nadto vás bude ještě nosit na rukou.
2. Společné plány
Dva lidé, a to dokonce i když se mají rádi, nejsou stejní, a o svém volnu mají často dost rozdílné představy. On by nejradši na celý den zakempoval na pláži, ona chce chodit po okolí. On chce na památky, ona chytat bronz. Párů, které by se přesně shodly na tom, co chtějí celou dobu dělat, je minimum a dost možná lžou. Jak z toho ven? Mluvte o svých nápadech, buďte připraveni dělat kompromisy, a také si pamatujte, že prázdniny neznamenají, že jste svázáni pupeční šňůrou. Pokud ona chce na hrad, který jeho ale absolutně nebere, není přece nutné, aby ho dotyčná vleka s sebou jako přívěšek. Může klidně strávit čas na pláži nebo s knížkou u bazénu.
3. Ponorka
V normálním životě spolu rozhodně netrávíte všechen čas. Máte každý svou práci, a i když pracujete spolu, nemusíte se jeden na druhého dívat 24 hodin denně. Na dovolené množství času, které spolu trávíte, roste geometrickou řadou. A často nastává takzvaná ponorková nemoc, kdy se najednou jeden na druhého nechcete ani podívat. Jak tomu předejít? Opět, naordinujte si pár hodin od sebe. Využijte třeba hotelové animační programy, vyrazte na procházku, běžte se proběhnout, prostě udělejte něco, abyste dali vašemu protějšku šanci si stovnat myšlenky a být chvíli sami se sebou.