Začít podnikat mimo území ČR, nemusí být až tak složitá věc. Například v Anglii může začít podnikat každý. Je jedno, jaké je národnosti, vzdělání, původu a kolik má financí na účtech. Stačí si najít chvíli čas a přes online formulář vyplnit údaje. Po několika dnech Vám domů přijde certifikát s údaji o nové firmě. Jak snadné, že? Podobné to je i ve Spojených státech. Vše opět zařídíte přes internet a za malý poplatek můžete mít i agenta, který bude mít na starost správu Vaši firmy. Ale v čem je toto podnikání jiné? Jde hlavně o široký trh potencionálních zákazníků, které v ČR nenajdete.
Mnoho podnikatelů také volí variantu podnikání v zahraničí kvůli daňovým výhodám v některých státech. Díky založení firmy v zahraničí budete mít pro zahraniční trh certifikát důvěryhodnosti. Co si budeme nalhávat. V USA nikomu nic neřekne český název firmy, a tedy Vám to nepřinese ani nové zahraniční zákazníky. Důležité ovšem je si před založením firmy uvědomit, co Vám má tento důležitý krok přinést v budoucnosti. Podle toho se poté rozmyslete v jaké zemi a jaký typ podnikání založíte.
Nevýhody a nevýhody podnikání v zahraničí
Největší výhoda podnikání v zahraničí je větší trh a s tím tedy spojen i větší odbyt. Každá mince má, ale dvě strany a tak tomu je i při podnikání mimo území ČR. Nesporně se jedná o nejednotná práva a povinnosti spotřebitelů ve všech zemích Evropské unie. Překážkou, ale může být i starší západní tržní ekonomika. Nevýhoda také může být, pokud chcete začít podnikat na zahraničním trhu bez znalosti jazyka dané země.
Jak začít podnikat ve státech EU
Neexistuje přesný návod jak začít podnikat v rámci EU. Platí, že co jiný stát EU to i jiná pravidla a jiné formy podnikání. Proto je důležité před založením podnikání v cizině si dohledat a informovat se jak to v dané zemi chodí a co jsou Vaše povinnosti. Rychle a snadno si založíte firmu v Anglii. Za to v Řecku budete na schválení čekat opravdu dlouho.