Poněkud obhroublé dávné rčení praví: „Dej krávě do držky, ona ti dá do dížky.“ A je to vlastně věčná pravda, týkající se nejen hovězího dobytka. Když prostě něco chceme, musíme také něco dávat. Což je typické i pro soukromé podnikatele a jejich firmy. Tady se sice vydělává, to tedy musí určitě vynášet, jenže aby se vydělalo, musí se sem také investovat. A tak potřebují podnikatelé dost peněz na to, aby mohl jejich byznys vzkvétat. A samozřejmě potřebují peníze nejen pro podnikání, ale i pro sebe samotné, protože i oni musí stejně jako kdokoliv jiný z něčeho žít, něčím platit za svoji běžnou spotřebu.
Podnikatelé si tedy musí dost vydělávat, aby to zvládli. A někdy mají to štěstí a mohou si lebedit. Jenže někdy také takové štěstí nemají. Podnikání není nic jistého, tady nikdo nikomu nezaručuje ani minimální dostačující plat, a tudíž se může stát, a také se to stává, že někdy nejsou peníze ani na podnikání, ani na základní životní potřeby podnikatele. A pak se tu situace citelně zkomplikuje. A někdy to dojde až tak daleko, že už je na výběr jenom mezi bankrotem a podnikatelskou půjčkou. A je snad všem z vás jasné, že je zmíněná půjčka lepší volbou. Nikdo přece nebude dobrovolně krachovat, pokud nemusí.
Ale kam si pro takovou půjčku jít? A na co se připravit, abychom u ní uspěli? To naneštěstí kdekdo z podnikatelů neví. A tím pádem si to zbytečně komplikuje.
A co by se mělo vědět, aby se šlo najisto, aby podnikatel půjčku dostal, a to takovou, jakou potřebuje? Mělo by být hlavně známo, že se u bankovních půjček vyžaduje doložení dost vysokých příjmů a nahlíží se do registrů dlužníků. A komu tu tedy hrozí, že by pro nedokonalost nemusel uspět, ten by to měl radši zkusit s nebankovní hypotékou. Protože se taková hypotéka bez doložení příjmu v mimořádné výši a dokonalých registrů dlužníků také obejde. Stačí jen dát nemovitost do zástavy a člověk ji lehce dostane.